Regijski kviz Mladi in kmetijstvo

Regijski kviz Mladi in kmetijstvo je letos potekal 22. marca pod organizacijo Društva podeželske mladine Zabukovje in Kmetijsko gozdarskega zavoda-izpostava Sevnica. Kviz se je odvijal v Večnamenskem domu v Zabukovju. S svojo prisotnostjo so nas počastili župan občine Sevnica, Srečko Ocvirk, direktor Kmetijsko-gozdarskega zavoda Novo mesto, Jože Simončič in predsednik Krajevne skupnosti Zabukovje, Jože Baumkirher.

Na kvizu je sodelovalo 6 ekip iz Posavske regije. Največ znanja ter zbranosti je pokazala domača ekipa v zasedbi Patricija Beskorvajni, Katarina Puc in Tomaž Kunšek. DPM Zabukovje se je tako že drugo leto zapored uvrstilo na državni kviz, ki bo letos potekal 13. aprila v Sv. Juriju ob Ščavnici. Po lanskem odličnem 6. mestu na državni ravni, si letos zopet obetamo uspešnega rezultata.

Hvala Občini Sevnica in Kmečki zadrugi Sevnica, ki so nam priskrbele bogate ter praktične nagrade. Hvala tudi gospe Slavici Grobelnik za pomoč pri organizaciji kviza ter za strokovno svetovanje.

Predsednik Podeželske mladine Zabukovje Vid Špec