26.09.2012

Meteorološka postaja Sevnica

Občanom so od 20. septembra dalje na spletni strani Občine Sevnica (desno spodaj)  na voljo natančni meteorološki podatki za Sevnico iz meteorološke postaje, ki se nahaja na črpalni postaji centralne čistilne naprave ob železnici v starem delu mesta Sevnica.
Vremensko postajo je postavilo podjetje Sistemi IN ES d.o.o. iz Boštanja kot podporo krmiljenja Centralne čistilne naprave Sevnica. Vremenska postaja je sestavljena iz dveh merilnikov, za padavine ter za temperaturo, tlak in veter. Meteorološki podatki se vsakih 30 minut osvežijo in objavijo neposredno na občinski spletni strani, kjer je možen tudi pregled podatkov za zadnjih 24 ur. Prav tako pa se na občinski spletni strani lahko spremljajo tudi podatki z ostalih meteoroloških postaj na območju občine Sevnica, z Lisce, Malkovca in Blance.

Do podatkov pa lahko dostopate tudi na vaših mobilni napravah
na naslovu

ali s uporabo naslednje QR kode

Lokacija Sevnica, v bližini Glavnega trga, med Savo in železnico, locirana na črpališču centralne ČN Sevnica