24.10.2014

Odprto Wi-Fi omrežje na več lokacijah po občini

Občina Sevnica je, skladno z razvojem sodobnega časa ter vse večjih potreb informacijske družbe, na več območjih vzpostavila brezplačno Wi-Fi – brezžično internetno omrežje. Na brezplačno omrežje se uporabniki internetnih storitev odslej lahko povežejo na naslednjih lokacijah: na Glavnem trgu v starem mestnem jedru Sevnice, v parku pri stavbi Občine Sevnica,  v centru Sevnice (tržnica, okolica železniške postaje, parkirišče za Zdravstvenim domom), v Krmelju s središčem pri kulturnem domu, v Šentjanžu na trgu ter tudi na najbolj priljubljeni in obiskani planinski izletniški točki, na Lisci.

Navedena storitev je velikega pomena; vsi občani ali turisti imajo namreč s tem možnost brezplačnega prenosa internetnih podatkov bodisi preko prenosnih računalnikov, tablic ali mobilnih telefonov, ki vsebujejo brezžični vmesnik po standardu 802.11 b/g. Postavitev opreme je uspešno izvedel domači ponudnik telekomunikacijskih storitev na odprtem širokopasovnem optičnem omrežju (OŠO), Zavod kabelske televizije Sevnica, pod okriljem katerega deluje Jatel telekomunikacije, Peter Jazbinšek s.p.