11.05.2011

Zmagovalci natečaja »Varujmo vodo« na izletu

Občina Sevnica je ob otvoritvi projekta Čistilna naprava in kanalizacijski sistem Sevnica izvedla natečaj »Varujmo vodo«, kjer so prvo nagrado – izlet, prejeli učenci letošnjega drugega in tretjega razreda Osnovne šole Boštanj. Na izlet so se v spremstvu svojih učiteljev in koordinatorjev dogodka odpravili včeraj.

Pred odhodom pri Osnovni šoli Boštanj je učence pozdravil tudi župan Srečko Ocvirk. Nato so se odpravili proti Žalcu, kjer so si najprej ogledali Bio park Nivo, se sprehodili po parku, se ustavljali ob raznih energijskih poljih ter si ogledali živali in rastline na tem območju.

Kasneje so se peš odpravili do ribnika Vrbje, kjer je med Savinjo in Strugo speljana »Učna ekološka pot«. Pri ribniku jih je najprej pozdravila maskota Ponirek, nato pa so se sprehodili po ekološki učni poti in skupaj izpolnili učni list. Dan so zaključili s prijetno igro in druženjem ob ribniku.

Foto: Tadeja Krnc, OŠ Boštanj