15.03.2016

Županovo vino 2016 je modra frankinja

Minulo soboto je potekala družabna prireditev z razglasitvijo »Županovega vina 2016«. Izbor županovega vina vsako leto pripravijo vinogradniška društva sevniške občine, letos Društvo vinogradnikov Šentjanž, v sodelovanju z občino.

Zmagovalec izbora za županovo vino, ki bo kot doslej namenjeno promociji celotne občine, vinogradništva in vinogradniške dediščine ter bo protokolarno vino za različne priložnosti, je izmed vseh prejetih vzorcev modre frankinje postal Milan Jamšek.

Prireditev je obogatil priložnostni kulturni program z nastopi Septeta Fortuna in Pevske skupine Društva vinogradnikov Šentjanž, povezovalka je bila domačinka Vesna Perko. Navzoče so pozdravili župan Srečko Ocvirk, predsednica Društva vinogradnikov Šentjanž Renata Kuhar, predsednik Krajevne skupnosti Šentjanž Boštjan Krmelj, predsednik Zveze društev vinogradnikov Dolenjske Matjaž Jakše in aktualni kralj cvička Franc Kobe.