Kulturno-športni dogodek in obisk Marka Sorška Sokija

Osnovna šola Sava Kladnika Sevnica je v četrtek, 4. maja, pripravila kulturno-športni dogodek, na katerem je vodstvo šole predalo čestitko državnim prvakom v atletiki, krosu, šahu in igri med dvema ognjema za izjemne dosežke v lanskem in letošnjem letu. Ob uspehih je učencem čestital tudi župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk.

Prireditev je bila hkrati priložnost za obisk glasbenika Marka Sorška Sokija, ki je v sklopu svoje velike glasbeno dobrodelne akcije »20 za 20« šoli podaril glasbila. Sevniška šola je tako že 44 slovenska šola, prejemnica tovrstne donacije, pobudnik in ustvarjalec akcije, ki poteka po vsej Sloveniji, pa načrtuje skupaj obdariti kar sto šol. Akciji se je zelo angažirano pridružil tudi Študentski klub Sevnica v sodelovanju z lokalno skupnostjo. Novih instrumentov so se na šoli izjemno razveselili.

Foto: Občina Sevnica