19.06.2017

Praznik Krajevne skupnosti Blanca z odprtji novih cest

10. junija svoj praznik praznuje Krajevna skupnost Blanca. To je na dan, ko se je leta 1945 na blanško šolo vrnil slovenski jezik. Praznik je krajevna skupnost obeležila v petek, 16. junija, z odprtji novih cestno-prometnih pridobitev, ki oblikujejo lepšo in prijetnejšo podobo krajev, še predvsem pa so pomembne za zagotavljanje višje kakovosti vsakdana krajank in krajanov ter za večjo cestno-prometno varnost.

Na Čanju sta bila najprej namenu predana obnovljeni odsek lokalne ceste Blanca–Čanje in del javne poti na Čanju. V gasilskem domu na Pokleku je nato sledila osrednja proslava, na kateri so bila ob spremstvu glasbeno-kulturnega programa podeljena priznanja krajevne skupnosti. Javno pohvalo krajevne skupnosti so letos prejeli Milan Kozole, Matjaž Njeguš in Valerija Mirt, plaketa krajevne skupnosti bo podeljena Milki Slemenšek. Priznanja sta podelila in navzoče nagovorila predsednik Sveta Krajevne skupnosti Blanca Marjan Ločičnik in župan Srečko Ocvirk. Kulturni program so izvedli Godba Blanški vinogradniki, Ljudski pevci Blanca, Osnovna šola Blanca in Kulturno-umetniško društvo Poklek, program pa sta povezovala Domen Mirt in Tanja Žibert. Po prireditvi je ob zvokih ansambla Jarica sledilo še odprtje prenovljene lokalne ceste Poklek–Podvrh, ki prav tako pomeni pomembno cestno-prometno izboljšavo.

Foto: Marko Kozinc