13.12.2017

Prva seja Državnega sveta z dvema članoma iz občine Sevnica

V torek, 12. decembra, se je na prvi seji v svojem šestem sklicu sestal Državni svet Republike Slovenije, predstavniško telo, ki ga Ustava Republike Slovenije opredeljuje kot zastopstvo socialnih, gospodarskih, poklicnih in lokalnih interesov.

V novem mandatu Državnega sveta sta tudi dva predstavnika iz občine Sevnica. Kot predstavnik lokalnih interesov Posavja – občin Krško, Brežice in Sevnica – bo petletni mandat državnega svetnika opravljal župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk. Skladno z združljivostjo obeh funkcij bo, kot tudi še nekaj drugih slovenskih županov, tudi sevniški nadaljeval z županskim delom ter na državni ravni hkrati povezoval in predstavljal lokalne interese. Iz občine Sevnica pa je član Državnega sveta tudi Tone Hrovat s Preske, in sicer kot predstavnik s področja vzgoje in izobraževanja.