Uspešno do vrednostnega bona za brezplačni dostop do spleta

Evropska komisija je objavila rezultate prvega poziva pobude WiFi4EU in seznam občin, ki so uspešno kandidirale za pridobitev bona za vzpostavitev brezžične Wi-Fi povezave na javnih mestih. Med občinami, prejemnicami bona v višini 15 tisoč evrov, je tudi Občina Sevnica.

To je bil prvi od napovedanih štirih pozivov za izbiranje občin v okviru WiFi4EU pobude, ki je potekal od 7. do 9. novembra 2018. Vlogo na javni poziv je oddalo več kot 13.000 občin iz vse Evrope. Uspešno je kandidiralo 2.800 občin, med njimi 89 slovenskih.

Občine bodo z vrednostnimi boni vzpostavile brezžične dostopne točke na javnih mestih, in sicer za omrežja, ki se ne prekrivajo z zasebnimi ali javnimi brezplačnimi storitvami brezžičnega interneta primerljive kakovosti na istih javnih mestih.