Praznično v Boštanju

V času praznovanja kulturnega praznika so za kulturno bogatitev skrbeli številni dogodki po vsej občini. Eden večjih je bil v Boštanju, saj tamkajšnja krajevna skupnost poleg kulturnega praznika tradicionalno obeležuje tudi svoj krajevni praznik in se s priznanji zahvali posameznikom, ki še posebej prispevajo k boljšemu in polnejšemu življenju ter k razvoju in ugledu krajevne skupnosti.

Letošnja prejemnika priznanja sta postala župnik Alfons Žibert za srčno opravljanje življenjskega poslanstva in družbeno povezovanje ter Marija Šuster za kulturno in družabno delovanje. Plaketi sta nagrajencema izročila predsednik Krajevne skupnosti Boštanj Jože Udovč in župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk.

Za kulturno popestritev programa je poskrbel Oktet Jurij Dalmatin z gosti, instrumentalnim triom. Prireditev je povezovala Jelka Bec, za prijeten zaključek kulturno-družabnega dogodka pa so poskrbele članice Aktiva žena Boštanj.

Podelitev priznanja Alfonsu Žibertu
Podelitev priznanja Mariji Šuster.
Nastop Okteta Jurij Dalmatin.