12.06.2019

Sprejem najboljših učencev sevniških šol

V ponedeljek je župan Srečko Ocvirk na sevniškem gradu gostil najuspešnejše učenke in učence sevniških osnovnih šol ter Glasbene šole Sevnica, med njimi tudi državnega prvaka v tekmovanju »Kaj veš o prometu?« Maja Stariča iz Osnove šole Blanca ter gimnastično ekipo iz Osnovne šole Krmelj.

Z uvodno glasbeno točko na marimbi je navdušil učenec glasbene šole Sevnica Jošt Fister pod mentorstvom Ernesta Kramarja.

Učenke in učence je uvodoma pozdravil župan z besedami pohvale, spodbudne besede jim je namenila tudi predsednica aktiva ravnateljev, ravnateljica Osnovne šole Krmelj Gusta Mirt.

Sledila je podelitev pohval in knjižnega darila 24 udeleženkam in udeležencem sprejema, predlaganih s strani šol. V letošnjem letu so pohvale prejeli posameznice in posamezniki iz Osnovne šole Blanca, Osnovne šole Boštanj, Osnovne šole Krmelj, Osnovne šole Sava Kladnika Sevnica in Osnovne šole Tržišče ter Glasbene šole Sevnica.