23.08.2019

Sevniška občina del projekta »Kolesarimo za celiakijo«

Novomeški rekreativni kolesar Matjaž Golob v sodelovanju z društvom Celiac, ki združuje bolnike s celiakijo in njihove bližnje ter deluje na področju Dolenjske, Posavja in Bele krajine, v avgustu s kolesom obiskuje slovenske kraje z namenom osveščanja o celiakiji. V petek se je ustavil tudi v sevniški občini. Pred občinsko stavbo ga je sprejel podžupan Janez Kukec. Ker je cilj projekta večja osveščenost ljudi o celiakiji in težavah, s katerimi se bolniki s celiakijo soočajo v vsakdanjem življenju, sta se s podžupanom o tej temi tudi pogovorila in sklenila, da so koraki k večji ozaveščenosti o resnosti te bolezni prava pot k boljšemu razumevanju bolnikov s celiakijo.

V okviru projekta »Kolesarimo za celiakijo« ima Matjaž Golob namen prekolesariti 3.000 kilometrov in obiskati vseh 212 slovenskih občin.