30.10.2019

Občinska gasilska vaja pri Zbirnem centru za odpadke

Reševanje poškodovanega sodelavca Komunale Sevnica, ki se je polil z neznano nevarno tekočino ter gašenje požara odpadkov, natančneje plastične embalaže, sta bila preizkusa letošnje občinske gasilske vaje, ki je potekala pri Zbirnem centru za odpadke za Savski cesti v Sevnici.

Vaje, ki je potekala v organizaciji Občine Sevnica in Gasilske zveze Sevnica, se je udeležilo 115 gasilcev iz 11 prostovoljnih gasilskih društev, reševalci nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma Sevnica in policisti Policijske postaje Sevnica.

Vsakoletna izvedba gasilske občinske vaje pomembno pripomore k utrjevanju znanja in usklajenega delovanja tako gasilcev, kot reševalcev nujne medinske pomoči in policistov. Je tudi dobra priložnost za preverbo ustrezne postavitve hidrantov, ustrezno umeščene intervencijske poti in drugih pomembnih dejavnikov, ki vplivajo na odzivni čas in potek takšnih dogodkov v primeru, da bi se zares zgodili.