17.04.2020

Spletno nakupovanje kot način nakupovanja brez stikov

Način nakupovanja izdelkov za vsakdanjo rabo je v času razglašene epidemije prilagojen vsem varnostnim ukrepom. Dobra alternativa obisku trgovin je nakupovanje preko spleta, sploh za tiste posameznike, ki so se zaradi različnih razlogov primorani strogo držati v samoizolaciji.

Na poizvedovanje Občine Sevnica je bilo ugotovljeno, da na območju občine izdelke za vsakdanjo rabo dostavljajo iz več trgovin, med drugim iz trgovin Mercator, Kvibo in Petrol. Z novo spletno trgovino se je na aktualne razmere odzvala lokalna kmečka zadruga, ki trenutno omogoča naročanje preko spleta in prevzem v trgovini, v kratkem pa bo možna tudi dostava na dom. Spletno nakupovanje omogoča tudi državni portal Naša super hrana, ki združuje lokalne ponudnike pridelkov in izdelkov. Spletne trgovine in profile na družabnih omrežjih ima tudi veliko lokalnih ponudnikov iz sevniške občine. Povezave na njihove spletne trgovine in profile na družbenih omrežjih Občina Sevnica sproti posodablja tudi na spletni strani, namenjeni promociji lokalne ponudbe, www.domace.sevnica.si.