26.06.2020

Skupno posavsko praznovanje dneva državnosti

Občina Sevnica vsako leto pripravi skupno posavsko praznovanje ob dnevu državnosti s slavnostnim koncertom Godbe Sevnica. Zaradi aktualnih razmer letošnja slovesnost ni potekala v živo, temveč je bila na predvečer praznika, 24. junija 2020, predvajana na ANSAT TV in na YouTube kanalu ANSAT TV.

Snemanje programa (foto: Ljubo Motore)

Snemanje programa slovesnosti je potekalo v Kulturnem domu Sevnica, na snemanju pa so sodelovali župan Srečko Ocvirk s pozdravnim nagovorom, Kulturno društvo Godba Sevnica z dirigentom Maticem Nejcem Krečo ter pevka Gaja Prestor. Letošnja slavnostna govornica, evropska poslanka Romana Tomc, je snemanje svojega nagovora izvedla v svoji pisarni.

Posnetek slovesnosti je za ogled dostopen na Youtube kanalu ANSAT TV:

Pri pripravi programa za slovesnost so sodelovali tudi veterani iz Območnega združenja vojnih veteranov Sevnica, ki so pri Srednji šoli Sevnica odkrili spominsko ploščo vojaškemu in civilnemu osebju, ki je julija 1991 na poziv predsedstva Republike Slovenije prestopilo iz Jugoslovanske ljudske armade v Teritorialno obrambo Republike Slovenije.