19.10.2020

Z 19. oktobrom razglašena epidemija - Občina Sevnica in štab Civilne zaščite povezujeta in koordinirata delo služb zaščite in reševanja

Z današnjim dnem je Vlada Republike Slovenije razglasila epidemijo. Občina Sevnica in Štab Civilne zaščite občine Sevnica podrobno spremljata dogajanje in aktualno stanje v zvezi s širjenjem okužb s COVID-19, povezujeta in koordinirata delo različnih služb zaščite in reševanja.

Ocenjujemo, da je stanje okužb v občini Sevnica s trenutno potrjenimi 148 primeri kritično. Zelo smo zaskrbljeni nad situacijo v Trubarjevem domu upokojencev v Loki pri Zidanem Mostu, saj se je tam virus zelo razširjeno pojavil o okolju med najbolj ranljivimi. Verjamemo, da bodo v domu, ob veliki meri strokovnosti in odgovornosti, uspešno obvladali to veliko preizkušnjo. Osebje za stanovalce skrbi po svojih najboljših močeh, zato so deležni vseh storitev, ki jih potrebujejo. Velika težava pa so tudi okužbe med zaposlenimi, zato organizacija dela od vseh zahteva izjemne napore.

Dogajanje v Trubarjevem domu upokojencev nas pomembno opozarja na nepredvidljivo naravo te bolezni. Delež okužb pa se pojavlja tudi v drugih sredinah, na različnih območjih občine. Občanke in občane zato pozivamo, da ste resnično pozorni na svoje ravnanje, da sledite smernicam za preprečevanje možnosti okužb s covid-19 in da s previdnostjo pri vseh aktivnostih prispevate k zmanjšanju možnosti okužbe. Upoštevajmo omejitve druženja in gibanja ter na vseh korakih ravnajmo samozaščitno.

Na spletni strani Vlade Republike Slovenije so za Posavje, katerega del je občina Sevnica, aktualni ukrepi zbrani na tej povezavi: https://www.gov.si/.../ukrepi-po-regijah.../posavska-regija/

Nabor vseh pomembnih informacij stalno osvežujemo tudi na spletni strani Občine Sevnica, www.obcina-sevnica.si: https://www.obcina-sevnica.si/koronavirus

Spremljajte naš Facebook in Instagram profil. Trudili se bomo, da s širjenjem preverjenih in kakovostnih informacij odgovorimo na čim več vprašanj. Naša naloga je, da z obveščanjem in osveščanjem oblikujemo trdno kolektivno zaupanje v čim prejšnjo ugodno razrešitev situacije.

Sodelujmo v skrbi za skupno zdravje!