18.11.2020

Spletna predstavitev razstave "Ribištvo na Sevniškem v preteklosti"

Mesec praznovanja občinskega praznika združuje zelo raznolike vsebine tudi kulturno-izobraževalnega značaja. Predstavljamo vam razstavo Ribištvo na Sevniškem v preteklosti, ki na tem področju prinaša pomemben kulturno-zgodovinski prispevek.

Razstava Ribištvo na Sevniškem v preteklosti je nastala v okviru projekta "Riba je in". Stalna razstava se nahaja v prenovljenih prostorih Spodnjega gradu na Glavnem trgu v Sevnici in je zaradi aktualnih razmer trenutno zaprta za javnost.

Vabimo vas, da si razstavo ogledate na tej povezavi.

Spletno predstavitev razstave so sooblikovali: vodja projekta Vlasta Kuzmički, direktorica Posavskega muzeja Brežice Alenka Černelič Krošelj, oblikovalka Ana Jazbec, turistični vodnik Ciril Dolinšek in fotograf Ljubo Motore.

Vabljeni tudi k spremljanju predstavitve razstave Po sledeh obrtništva v občini Sevnica, ki bo premierno objavljena 26. novembra na Facebook strani Občine Sevnica.