04.03.2011

Regijska proslava ob svetovnem dnevu civilne zaščite

BREŽICE – Na včerajšnji prireditvi s kulturnim programom učencev brežiške glasbene šole ter s podelitvijo priznanj organizacijam in posameznikom so svetovni dan civilne zaščite, 1. marec, obeležili tudi pripadniki CZ z območja posavskih občin.

Na svečanosti je bronasti znak CZ med drugimi prejelo Prostovoljno gasilsko društvo Studenec, in sicer za uspešno posredovanje v septembrskih poplavah v lanskem letu. Najvišje priznanje na nivoju regije Posavje, zlati znak CZ, je prejel Občinski štab CZ Brežice.

Ob tej priložnosti so pripadnikom CZ ob prazniku čestitali brežiška podžupanja Patricija Čular, poveljnik Regijskega štaba CZ za Posavje Jožef Kos in namestnik direktorja uprave za zaščito in reševanje Branko Dervodel.

Na državni slovesnosti, ki je na Brdu potekala v ponedeljek, 28. februarja, pa je Srebrni znak CZ je prejelo Planinsko društvo Lisca Sevnica, in sicer za dolgoletno uspešno delovanje v sistemu zaščite, reševanja in pomoči.