10.03.2011

Obisk veleposlanice Slovaške republike

SEVNICA – V sklopu praznovanja 50. salamiade so v sevniško občino prišle skupine iz Avstrije, Hrvaške, Madžarske, Slovaške in Srbije. Slovaška skupina iz mesta Nové Zámky z županom Gejzo Pischingerjem se je ob tej priložnosti danes srečala z veleposlanico Slovaške republike v Sloveniji, njeno ekscelenco dr. Marianno Oravcovo.

Srečanje je v dopoldanskih urah potekalo v sejni sobi Občine Sevnica, kjer sta goste sprejela župan Srečko Ocvirk in direktor občinske uprave Zvone Košmerl. Veleposlanica se je nato udeležila tudi sprejema vseh naštetih  skupin salamarjev, ki ga je Društvo salamarjev Sevnica organiziralo v Vinski kleti Mastnak na Posestvu Krakovo, ob zaključku obiska pa si je ogledala še Grad Sevnica.

Z leve: župan mesta Nové Zámky Gejza Pischinger, veleposlanica Slovaške republike dr. Marianna Oravcova
in župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk.

Srečanje je potekalo v sejni sobi Občine Sevnica.

Sprejem v Vinski kleti Mastnak na Posestvu Krakovo