28.03.2013

O pomenu gozdov in dreves - premiera filma "Drevesa pripovedujejo - kostanj"

V Kulturni dvorani Sevnica so v torek, 26. marca, premierno prikazali dokumentarni film »Kostanj«, ki sodi v sklop dokumentarnih serij »Drevesa pripovedujejo« avtorice Neve Novljan. Serija je nastala v izobraževalnem programu Televizije Slovenija, pri tem pa je sodeloval tudi Sevničan Jože Prah, strokovni sodelavec Zavoda za gozdove Slovenije.

Pri ustvarjanju filma je sodeloval tudi Sevničan Jože Prah.

Po ogledu dokumentarnega filma je občinstvo prisluhnilo razpravi, ki jo je vodil Jože Prah, poleg avtorice filma pa je v razpravi sodelovalo več strokovnjakov s področij, ki se na različne načine ukvarjajo z naravo oziroma z gozdom. Ob tem je bila na ogled fotografska razstava Vinka Šeška, prav tako posvečena drevesom. Zbrane je nagovoril tudi župan Srečko Ocvirk.

Premieri je sledila razprava s poudarkom na velikem pomenu gozdov in dreves.