13.04.2011

12. sevniški tek


Atletski klub Sevnica, je skupaj z zavodom KŠTM Sevnica in Športno zvezo Sevnica, v nedeljo, 10. aprila, priredil 12. sevniški tek. Po nekaj letih premora, so prizadevni atletski delavci v Sevnici  v prelepem vremenu in za Sevnico dokaj lepem številom gledalcev preko celi dan pripravili lepo tekaško prireditev. Na krožni stezi po sevniških ulicah se je pomerilo 139 tekačev iz 48 klubov, društev in šol, ki so se pomerili v 11 starostnih kategorijah. Da je bilo tekmovanje mednarodno, je poskrbela močna ekipa tekačev iz bosanskega Prnjavora in AD Veterana iz Zagreba. V absolutni konkurenci je v teku na 5 km pri moških  zmagal Mitja Krevs (AD Štajerska), pred Mitjem Kosovelom iz TK Kobarid in Petrom Oblakom iz ŠD Poljane. V ženski kategoriji je slavila Lucija Krkoč iz ŠD Nanos, pred Petro Šink  iz AK Velenje, tretja pa je bila Helena Javornik AD Štajerska. Tudi sevniški atleti so dosegli lepe uspehe, saj so Zakšek Klara, Ferlin Karin in Samide Jan v svojih kategorijah zmagali, Sara Karlovšek, Gošek Karin in Nik Rantah pa so zasedli druga mesta. Pri članih je bil najboljši med člani Robert Lendaro na 6. mestu. Priznanja v mlajših kategorijah so podelili bivši atleti Borut Veber, Janja Košar, Janez Imperl, bivši predsednik Branko Kelemina in sevniški župan Srečko Ocvirk.

Najbolj so pripomogli izpeljavi tega teka: GEN – energija, KŠTM, Občina Sevnica, HESS, in Xekspert.

Zahvala pa vsem, ki so kakor koli pomagali pri organizaciji teka, sponzorjem, vsem tekmovalcem, gledalcem in navijačem ob progi in OŠ Sevnica.

Pripravil : AK Sevnica

Rezultati :

 


Več v fotogaleriji

2. Nik Rantah (SEV) 1. Jan Vukovic (KLC); 3. Nikola Petrovic (BiH) - najmlajši zmagovalci