20.04.2011

Občinsko lipo letos zasadili na Škovcu

Turistična zveza občine Sevnica ob zaključku čistilnih akcij in v počastitev dneva Zemlje vsako leto organizira zasaditev občinske lipe. Letošnjo lipo, že sedmo po vrsti, so v včerajšnjem sončnem popoldnevu zasadili v vasici Škovec v Krajevni skupnosti Tržišče.

»Zemlja, ti si zibelka vsega, kar raste. Brez tebe bi ne bilo zelenih livad, ne dreves, ne žgolenja ptic,« je med drugim uvodoma povedala predsednica Turistične zveze občine Sevnica Cvetke Jazbec na včerajšnjem dogodku, ki je na prizorišče zasaditve mlade lipe privabil lepo število krajanov Škovca in tržiške krajevne skupnosti.

Dogodka so se udeležili in zbrane nagovorili tudi župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk, predsednik Krajevne skupnosti Tržišče Janez Kukec, direktorica zavoda KŠTM Sevnica Mojca Pernovšek in predstavnik Zavoda za gozdove Slovenije Silvo Vintar. Z recitacijo pesmi so se predstavili učenci Osnovne šole Tržišče, prav vsi krajani vasi Škovec.

Več v fotogaleriji