05.05.2011

Devetošolci na obisku Čistilne naprave Sevnica

Na pobudo župana Srečka Ocvirka in direktorja Javnega podjetja Komunala Sevnica, kateri se je prijazno odzval tudi vodja sevniške krajevne enote Zavoda za gozdove Slovenije Miloš Brinovec, je včeraj potekala strokovna ekskurzija za učence devetih razredov sevniških osnovnih šol ob svetovnem dnevu Zemlje. Učenci so si ogledali in se seznanili z delovanjem Čistilne naprave Sevnica, ob tem pa spoznali še z veliko drugih koristnih informacij o varovanju okolja, ravnanju z odpadki, čisti pitni vodi in gozdovih, saj je letos mednarodno leto gozdov.

Župan Srečko Ocvirk je zbranim spregovoril o nalogah in dolžnostih Občine pri različnih segmentih varovanja okolja, direktor podjetja Komunala Sevnica Mitja Udovč in sodelavec Stojan Žulič sta predstavila delovanje čistilne naprave, ravnanje z odpadki ter sistem odvajanja in čiščenja odpadnih voda v občini Sevnica, predstavnik Zavoda za gozdove Slovenije Miloš Brinovec pa se je v svoji predstavitvi osredotočil predvsem na gozdove ter lepoto in darove, ki jih ti premorejo.

V včerajšnji prvi skupini se je ekskurzije udeležil del devetošolcev OŠ Sava Kladnika Sevnica ter deveti razredi OŠ Šentjanž, OŠ Krmelj in OŠ Tržišče, v ponedeljek pa bodo Čistilno napravo Sevnica obiskali še devetošolci OŠ Boštanj, OŠ Blanca in drugi del devetošolcev OŠ Sava Kladnika Sevnica.