13.07.2015

15 let Godbe Blanški vinogradniki


Godba Blanški vinogradniki letos praznuje 15 let delovanja. Ob jubileju so 11. julija pripravili pester glasbeni in družabni program, pri tem pa so se jim pridružili še glasbeni gostje – godbe iz slovenskih Liboj, Vodic in Bistrice ob Sotli, godba iz avstrijskega Šmihela in Folklorna skupina KUD Hrvata BIH Rugvica. Gostujoči sestavi so z nastopi najprej razveselili krajane po več krajih okolice Blance, sledila je parada pihalnih orkestrov v spremstvu mažoret Društva TRG Sevnica do gasilskega doma na Blanci. Pod vodstvom Martina Marka je Godba Blanški vinogradniki tam izvedla slavnostni koncert, tudi ob spremljavi pevskega terceta, družine Klinc. Slavnostni govornik je bil župan Srečko Ocvirk, predsednik Zveze kulturnih društev Sevnica Jože Novak pa je podelil Gallusove značke.

Več v fotogaleriji.