23.05.2011

Četvorko plesali tudi sevniški osnovnošolci

V petek ob 12. uri, tako kot še v 21 mestih po Sloveniji in več kot 50 mestih po Evropi, so se tudi na ploščadi pred Osnovno šolo Sava Kladnika Sevnica zavrteli mladi plesni pari v ritmih Straussove četvorke.

Pri uspešnem postavljanju novega Guinessovega rekorda v sinhronem plesu četvorke so sodelovali vsi trije oddelki devetih razredov največje osnovne šole v sevniški občini, ki so se jim pridružili še devetošolci iz Osnovne šole Mirna. Skupno število plesalcev in plesalk, med njimi je bilo tudi nekaj učiteljic, je bilo 104. Pred plesom je zbrane nagovoril župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk.

Projekt sinhronega plesa četvorke, ki nosi ime »European Quadrille Dance Festival« organizira Plesna zveza Slovenije. Kot zanimivost izpostavimo, da so le v treh slovenskih mestih – Sevnici, Črnomlju in Metliki – zaplesali vseh šest slik četvorke, medtem ko so drugod odplesali po štiri.