02.06.2011

Tekmovanje »Kaj veš o prometu«

V torek, 24. maja 2011, je Občina Sevnica skupaj s Svetom za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občine Sevnica organizirala že 43. občinsko tekmovanje z imenom »Kaj veš o prometu« za osnovnošolce sevniške občine. Tekmovalci iz OŠ Savo Kladnik Sevnica, OŠ Blanca, OŠ Milana Majcna Šentjanž, OŠ Tržišče, OŠ Krmelj in OŠ Boštanj so se pomerili v znanju cestnoprometnih predpisov, vožnji na prometni cesti v Sevnici in poligonu.

Skupinsko se je najbolje uvrstila OŠ Krmelj, sledila ji je drugo uvrščena OŠ Milana Majcna Šentjanž ter tretje uvrščena OŠ Blanca. Posamezno so bili najboljši trije: Vid Jerovšek iz OŠ Milana Majcna Šentjanž ter Tim Vidmar in Timotej Gruden, oba učenca OŠ Krmelj.

Od prvouvrščenih sta se Vid Jerovšek in Tim Vidmar udeležila 20. državnega tekmovanja »Kaj veš o prometu«, ki je v soboto, 28. maja, potekalo na OŠ Sostro v Ljubljani. Oba sta pokazala odlično znanje. Od 54 tekmovalcev je Vid Jerovšek osvojil 2. mesto, Tim Vidmar pa 7. mesto.

Mentor Boštjan Repovž in tekmovalec Tim Vidmar.

Mentorica Manja Hren in drugouvrščeni Vid Jerovšek