27.06.2011

»Pot prijateljstva« od Vukovarja do Ljubljane

V počastitev dneva državnosti Republike Slovenije in Republike Hrvaške se vsako leto tradicionalno odvija kolesarska »Pot prijateljstva«, ki jo organizira Zveza hrvaških društev v Sloveniji. Na letošnjo že deveto, okrog 500 kilometrov dolgo »Pot prijateljstva« od Vukovarja do Ljubljane, ki se je pričela četrtek, 23. junija, in zaključila v nedeljo, 26. junija, se je odpravilo več kot 30 kolesarjev.

Karavana kolesarjev s spremljevalno skupino se je na svoji poti srečevala z župani ter drugimi najvišjimi predstavniki mest in občin. V sobotnem prazničnem dopoldnevu je kolesarje v starem mestnem jedru Sevnice sprejel tudi župan Srečko Ocvirk skupaj s člani Kolesarskega društva Sevnica.

Skupina sevniških kolesarjev se je po krajšem postanku in simbolični izmenjavi daril pridružila gostujočim kolesarskim prijateljem in z njimi prevozila del »Poti prijateljstva« od Sevnice do Puščave.