11.07.2011

Otvoritev javne razsvetljave na Blanci

Svoj praznik je v soboto, 9. julija, obeležila Krajevna skupnost Blanca. V sklopu praznovanja se je najprej odvijala krajša slovesnost z otvoritvijo javne razsvetljave, ki ji je sledilo pestro kulturno-družabno dogajanje.

Novo javno razsvetljavo, ki bo z 32 lučmi osvetljevala skoraj kilometer ceste v naselju Blanca in bo pripomogla k večji varnosti v prometu, sta financirali Krajevna skupnost Blanca in Občina Sevnica. Pridobitev so s prerezom otvoritvenega traku namenu predali predsednik Krajevne skupnosti Blanca Jože Županc, župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk, ravnateljica Osnovne šole Blanca Ana Mešiček in domačin Jože Koštomaj.

Krajšo slovesnost so popestrili zvoki harmonike v izvedbi Jerneja Stoparja, recitatorski nastop Sabine Požun in solistična pevska točka Patricije Županc, povezovalka programa pa je bila Maja Slemenšek.

Otvoritvi je sledil samostojni koncert Kulturnega društva Godba Blanški vinogradniki, v večernih urah pa še tradicionalna vrtna veselica.