Druženje s čebelicami v Šentjanžu

Čebelarsko društvo Šentjanž je tudi letos, v letu kulturne dediščine, pristopilo k organizaciji dneva odprtih vrat slovenskih čebelarskih društev. S tem aktivno udejanjajo močno izobraževalno vlogo in sporočanje svetu, kako pomembne za življenje vseh nas so čebele.

Na današnjem dogodku so obiskovalcem razkazali čebelnjak, namenjen ogledom in usposabljanju v okviru čebelarskih krožkov. Od učencev osnovnih šol so ob tej priložnosti prevzeli panjske končnice, ki jih izdelujejo z namenom namestitve na panje čebelarjev. Namenu so predali točilo za med, ki bo namenjeno delu v okviru čebelarskih krožkov.

Plesno in igralsko obarvani program so pripravili učenci Osnovne šole Milana Majcna Šentjanž, navzoče pa sta nagovorila predsednik Čebelarskega društva Šentjanž Ciril Kolenc in župan Srečko Ocvirk. Več pa v priloženi fotogaleriji.