Sevnica – prostovoljstvu prijazno mesto

Slovenska filantropija v času od 14. do 20. maja organizira Nacionalni teden prostovoljstva, katerega vsakoletni namen je predstavitev in praznovanje prostovoljstva ter prostovoljskih organizacij, druženje, povezovanje in zahvala prostovoljcem za njihovo udejstvovanje. V tem tednu po vsej Sloveniji, tudi v sevniški občini, potekajo številni lokalni dogodki.

V času Nacionalnega tedna prostovoljstva so bila podeljena posebna priznanja Slovenske filantropije. Podelitev je v tem tednu potekala v Krškem, strokovna komisija pa se je po podrobnem pregledu vsebin odločila, da naziv Prostovoljstvu prijazno mesto potrdi oziroma v letu 2018 vnovič podeli tudi Občini Sevnica.

Župan Srečko Ocvirk je tako na prireditvi prejel priznanje, ki potrjuje sistematično spodbudo in podporo prostovoljstvu, soustvarjanje pozitivne družbene vrednosti prostovoljstva z rednimi zahvalami ter lasten zgled sevniške občine pri promoviranju prostovoljstva med občani in širše.