10.07.2018

Pričel se je raziskovalni tabor na Lisci

Včeraj, 9. julija, se je na Lisci pričel Raziskovalni tabor Lisca 2018, ki poteka v organizaciji Centra šolskih in obšolskih dejavnosti in Občine Sevnica. Osrednja tema in namen tabora je vzpostavitev novega učnega okolja.

Tabor poteka do 14. julija, v tem času pa se bodo mladi raziskovalci, med njimi dijaki in študenti, seznanili s predavanji priznanih predavateljev slovenskih fakultet. V raziskovalnih skupinah bodo iskali nove možnosti za oblikovanje skupnega cilja tabora – vzpostavitve učnega okolja za mlade na Lisci.

Osrednje teme tabora in tudi raziskovalne skupine so: urejanje prostora in energetska samooskrba, kmetijstvo, šport in orientacija ter naravna in kulturna dediščina s turizmom.

Ob večerih se bodo udeleženci družili v ustvarjalnih, inovativnih in komunikacijskih veščinah, športnih aktivnostih, ogledih lokalnega okolja in spoznavali tukajšnje posebnosti, vključno z mestom Sevnica in sevniškim gradom kot osrednjim kulturno-zgodovinskim objektom občine.

Na včerajšnjem uvodnem srečanju so vse prisotne pozdravili župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk, direktor Centra šolskih in obšolskih dejavnosti Branko Kumer, vodja tabora Andreja Tomažin in Matej Imperl s strani KŠTD Razbor, zvrstila so se uvodna predavanja.

Svoje ideje bodo udeleženci tabora predstavili v soboto, 14. julija, v sklopu tradicionalne prireditve Košnja na Lisci 2018. Predstavitev bo potekala v prenovljenih prostorih spodnjega dela Tončkovega doma, ob tej priložnosti pa bodo ti prostori tudi predani namenu.

Prijazno vabljeni vsi obiskovalci in ljubitelji Lisce na otvoritveni dan s predstavitvijo raziskovalnega dela in idejnega projekta ter na številne dogodke tega dne na Lisci, ki so predstavljeni v priloženi razpredelnici.

Od 12.00 do 15:00

Zbiranje ocvirkove potice in ocvirkove puhle

Društvo kmetic Sevnica

Od 12:00 do 15:00