Vročitev Prešernovih plaket in priznanj za bogatitev kulture

4. 3. 2021 • Novice Zveza kulturnih društev Sevnica vsako leto podeljuje Prešernove plakete in priznanja za pomemben prispevek k bogatitvi kulture v domači občini. Tradicionalni dogodek je letos iz vsem znanih razlogov nadomestila spletna obeležitev kulturnega praznika.

Je pa v tem tednu, ob upoštevanju vseh epidemioloških omejitev, potekala še vročitev priznanj vsem prejemnikom: Zlato Prešernovo plaketo je prejelo Društvo Svoboda Krmelj, bronasto Prešernovo plaketo Janez Šerjak, Prešernova priznanja pa Marija Kolarič Kink, Petra Stopar, Emil Stopar, Likovna sekcija Art Lipa in Boštjan Zemljak. Prejemnike priznanj sta ob tej priložnosti nagovorila predsednik Zveze kulturnih društev Sevnica Jože Novak in župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk.

Prejemniki Prešernovih plaket in priznanj Zveze kulturnih društev SevnicaPrejemniki Prešernovih plaket in priznanj Zveze kulturnih društev Sevnica

Spletna obeležitev kulturnega praznika