Javna obravnava dopolnjenega osnutka OPPN za stanovanjsko sosesko Sončni gaj

3. 6. 2021 • Novice V Kulturni dvorani Sevnica je včeraj, 2. junija, potekala javna obravnava dopolnjenega osnutka Občinskega podrobnega prostorskega načrta (OPPN) za stanovanjsko sosesko Sončni gaj v občini Sevnica in elaborata ekonomike. Gre območje nepozidanih stavbnih zemljišč med Kozjansko in Krulejevo ulico ter obstoječo večstanovanjsko pozidavo na Planinski cesti v Sevnici.

S strani Oddelka za okolje in prostor Občine Sevnica, ki na podlagi Zakona o urejanju prostora vodi postopke priprave prostorskih aktov in prostorskega načrtovanja, so bile uvodoma predstavljene do sedaj opravljene faze priprave prostorskega akta in časovni okvir postopka.

Izdelovalec OPPN, podjetje AR projekt d.o.o. iz Sevnice, ki je načrt izdelal za investitorja in naročnika podjetje 3 BS d.o.o., je navzočim predstavil načrtovano vsebino OPPN ter spremembe med prvotno zasnovo v izhodiščih in dopolnjenim osnutkom.

Investitor, podjetje 3 BS d.o.o. iz Sevnice, želi na območju, ki ga opredeljuje OPPN, graditi večstanovanjske objekte z zunanjimi zelenimi površinami in s pripadajočo komunalno, prometno in energetsko infrastrukturo. Ker na obravnavanem območju, kjer se OPPN pripravlja, gradnja po veljavnem izvedbenem načrtu ni realizirana, in ker je želja lastnikov zemljišč po drugačni umestitvi in oblikovanju objektov, kot jih predvideva veljavni izvedbeni prostorski akt, je potrebna nova analiza obstoječega stanja oziroma izdelava novega OPPN.

Zaradi neusklajenosti stališč o sprejemljivosti obsega in vsebine prostorskih umestitev med izdelovalcem načrta in investitorjem na eni ter med predstavniki okoliških krajanov, združenih v lokalno civilno iniciativo na drugi strani, je bil s strani navzoče javnosti sprejet predlog Občine Sevnica, da se na skupnem sestanku s predstavniki civilne iniciative, investitorjem in izdelovalcem uskladi načrtovane ureditve investitorjev s podanimi predlogi javnosti in se zaradi potrebnega časa usklajevanja ustrezno tudi podaljša čas javne razgrnitve.

Razgrnjeno gradivo je na vpogled na spletni strani občine na povezavi: https://www.obcina-sevnica.si/sl/prostorski-portal/prostorski-akti/2021011807335298/oppn-za-stanovanjsko-sosesko-soncni-gaj-v-obcini-sevnica.