Praznično in slovesno ob prazniku krajevne skupnosti Blanca

14. 6. 2021 • Novice Minulo petkovo popoldne je bilo tudi na Blanci zelo pestro. Okrog 13. ure je kraj prevozila izjemna kolesarska karavana v sklopu dirke Po Sloveniji. V popoldanskih urah pa je, ob upoštevanju epidemioloških omejitev, sledilo praznovanje praznika krajevne skupnosti s podelitvijo priznanj, kulturnim programom in odprtjem nove pridobitve, novih rekreacijskih površin Alojzija Lenčka Blanca, investicije podjetja Infra d.o.o. v sodelovanju z lokalno skupnostjo.

Navzoče sta pozdravila predsednik Sveta Krajevne skupnosti Blanca Marjan Ločičnik in župan Občine Sevnica Srečko Ocvirk ter v nadaljevanju podelila krajevna priznanja. Javno pohvalo Krajevne skupnosti Blanca je prejela ekipa veteranov Športnega društva Blanca, plaketo pa Helena Klobasa. Zahvalo za dobro sodelovanje s Krajevno skupnostjo Blanca je prejel ravnatelj OŠ Blanca mag. Vincenc Frece ob odhodu v pokoj.

Predsednik se je zahvalil tudi vsem izvajalcem in podjetjem, ki so izvajali in financirali projekt Rekreacijskih površin Alojzija Lenčka Blanca. Predsednik Športnega društva Blanca Tomaž Blatnik pa je čestital prvim trem ekipam, ki so na nedavnem turnirju odigrale najboljše nogometne predstave: Kladje, Blanca in Poklek.

Za kulturno popestritev popoldneva so poskrbeli učenci Osnovne šole Blanca, Ljudske pevke Blanca, Godba Blanški vinogradniki in Kulturno umetniško društvo Poklek. Prireditev sta povezovala Domen Mirt in Tanja Urek.

Več pa v sledeči fotogaleriji (pomik s puščico naprej).