Tedenske novice 6.8.2021

6. 8. 2021 • Tedenske novice

Interaktivni zemljevid o aktualnih zaporah cest

Na spletni strani www.obcina-sevnica.si so objavljene številne koristne informacije. Na podstrani »Pametna skupnost« je med drugim zelo uporaben interaktivni zemljevid o zaporah cest, ki se stalno osvežuje. V teh dneh so aktualne naslednje: popolna zapora prometa na odseku regionalne ceste Zavratec–Rovišče zaradi sanacije vozišča, dolgotrajne delne zapore prometa in popolna zapora javne prometne površine zaradi sanacije ploščadi pred Glasbeno šolo Sevnica, izmenično enosmerni promet zaradi gradnje kablovoda pod Vrtačo v Sevnici, popolna zapora lokalne ceste s pločnikom in kolesarsko stezo na sevniški Prešernovi ulici zaradi rekonstrukcije kanalizacije ter delne in popolne zapore državne ceste na Dolnjem Brezovem zaradi preplastitve cestišča.

Ureditve pri Glasbeni šoli Sevnica

V teku so ureditvena dela na območju Glasbene šole Sevnica. Pred šolskim poslopjem je v gradnji armiranobetonska konstrukcija, ki bo uporabna v dveh nivojih: na vrhnji bodo urejene klopi in parkirna mesta za kolesa, v kletni etaži pa bodo enotno urejene drvarnice. Projekt je usklajen z Zavodom za varstvo kulturne dediščine Celje. Po zaključku te investicije sledi še obnova fasade šole z ureditvijo odvodnjavanja in okolice. Za oba projekta skupaj je v proračunu namenjenih okrog 200 tisoč evrov.

Cepljenje proti covidu-19 za nenaročene osebe v občini Sevnica

Zdravstveni dom Sevnica obvešča o terminih cepljenja proti covidu-19 brez naročanja, ki v mesecu avgustu poteka tudi po posameznih krajih občine. Na voljo so cepiva Pfizer, AstraZeneca, Janssen in Moderna. Cepljenje po posameznih krajih je v tem tednu že potekalo, nadaljnji razpored je sledeč:

Torek – 10. 8., 17. 8. in 24. 8. 2021

·         Od 8.00 do 9.30 – Kulturna dvorana Blanca

·         Od 10.00 do 12.00 – Večnamenski dom Zabukovje

·         Od 12.30 do 14.30 – Gasilski dom Loka

Sreda – 11. 8., 18. 8. in 25. 8. 2021

·         Od 8.00 do 10.00 – TVD Partizan Boštanj

·         Od 10.30 do 12.00 – Krajevni dom Primož

·         Od 12.30 do 14.00 – Gasilski dom Studenec

Četrtek – 12. 8., 19. 8. in 26. 8. 2021

·         Od 8.00 do 10.00 – Zdravstvena postaja Krmelj

Termini cepljenja proti covidu-19 za nenaročene osebe v cepilni ambulanti Zdravstvenega doma  Sevnica pa so: Za cepivo Janssen ob torkih med 10.00 in 11.00 (ni za osebe, ki so prebolele covid- 19, potreben le 1 odmerek), v tem času tudi za cepivo Moderna (potrebna sta 2 odmerka). Cepivo Pfizer je na voljo ob sredah in četrtkih med 8. 00 in 10.00, cepivo AstraZeneca pa ob petkih med 8.00 in 12.00.

Več informacij: cepilna.amb@zd-sevnica.si oziroma (07) 81 61 539.

Krvodajalska akcija v Sevnici in Krmelju

Rdeči križ Slovenije – Območno združenje Sevnica vljudno vabi na krvodajalske akcije, ki bodo potekale v prostorih OŠ Sava Kladnika Sevnica, dne

9. in 10. avgusta 2021, od 7. do 13. ure, in v prostorih OŠ Krmelj, dne 11. avgusta 2021, od 8. do

12. ure. Naprošajo, da pokličete in se naročite na darovanje krvi: 051 389 270 ali 051 671 147 ali 030 716 796. Krvodajalcem se zahvaljujejo za odziv, razumevanje ter upoštevanje vseh preventivnih zaščitnih ukrepov.

Festival mladih v Sevnici

KŠTM Sevnica od 9. do 14. avgusta organizira Festival mladih, ki bo vsak dan v pozno popoldanskih in večernih urah večinoma v sevniškem grajskem parku. Dogajanje po dnevih bo razdeljeno na več različnih tematik z zaključkom – Kitariado, ki bo pri sevniškem bazenu. Več informacij: www.kstm.si in družbena omrežja KŠTM Sevnica.

*V primeru dežja se dogodek odpove. Vsak dogodek bo izveden v skladu z aktualnimi ukrepi proti širitvi epidemije koronavirusa na dan dogodka; vključno z morebitnimi obveznostmi in omejitvami tako na strani organizatorja kot tudi udeležencev. Naprošajo za dosledno upoštevanje navodil organizatorja.