Tedenske novice 29. 7. 2022

29. 7. 2022 • Tedenske novice

V naselju Dolnje Brezovo bodo odslej pešci lahko varneje prečkali cesto

Na pobudo Krajevne skupnosti Dolnje Brezovo je Občina Sevnica pridobila projektno dokumentacijo in izvedla naročilo za izvedbo prehoda za pešce čez regionalno cesto.
Prehod za pešce ima pomembno vlogo, saj povezuje parkirišče in otroško igrišče z naseljem, hkrati pa zagotavlja večjo varnost peščev ob prečkanju ceste za dostop do igrišča.
Celotna investicija je vključevala razširitev prepusta na Kolarjevem grabnu, razširitev obstoječega pločnika in izgradnjo pločnika na nasprotni strani ceste, prilagoditev javne razsvetljave za dodatno osvetlitev prehoda za pešce, namestitev obvestilnih tabel , ki opozarjajo na prehod, namestitev varnostne ograje in asfaltiranje uvoza na parkirišče pri otroškem igrišču.
Ureditev prehoda za pešce je pomemben prispevek k večji varnosti vseh udeležencev v prometu, predvsem pa pešcev, ki sedaj lahko varneje prečakajo to precej prometno regionalno cesto.

Sanacija ceste skozi Krsinji Vrh

Na Krsinjem Vrhu Komunala d.o.o. Sevnica v sklopu rednega vzdrževanja občinskih cest izvaja večja vzdrževana dela cestišča.

Dela potekajo na več odsekih ceste skozi Krsinji Vrh v skupni površini 3200 m2. Zaradi poškodovanosti asfalta in neurejenega odvodnjavanja, se izvaja globinska sanacija cestišča z zamenjavo spodnjega ustroja v globini 50 cm. Hkrati bodo uredili še odvodnjavanje, mulde in prepuste, cestišče pa bo na novo asfaltirano.

Dobrodelni projekt »212 občin« je podprla tudi Občina Sevnica

V teh dneh mladi cestni kolesar Matjaž Hribljan s kolesom potuje po vseh slovenskih občinah z namenom da v tem dobrodelnem kolesarskem projektu ozavešča ljudi o ALS obolenju in hkrati zbere čim več donatorskih sredstev za ALS obolele.
Kolesarjenje se je pričelo 19. julija v Cerknici, v sklopu projekta pa Matjaž Hribljan načrtuje obiskati prav vse slovenske občine z namenom, da bi v lokalnih okoljih ozaveščal o ALS obolenju, hkrati pa pomagal pri zbiranju sredstev za potrebe ALS obolelih.
Kot so zapisali v Društvu distrofikov Slovenije, je ALS oziroma amiotrofična lateralna skleroza hitro napredujoče nevrološko obolenje, ki prizadene motorične nevrone centralnega živčnega sistem, zato mišice v človeškem telesu postopoma slabijo, posameznik pa se vse teže premika, govori in diha. Zaradi pešanja mišične moči oboleli postaja pri vseh življenjskih opravilih vse bolj odvisen od fizične pomoči drugih oseb. Ravno zaradi te pomoči, ki jo oboleli potrebujejo, bo zbrana finančna pomoč namenjena za sofinanciranje fizične pomoči na domu, nakupu električnih postelj in stropnih dvigal, ki bodo obolelim omogočala lažje življenje.
Dobrodelna kolesarska tura bo v celoti dolga 2576 kilometrov s kar 30 000 metri višinske razlike in se bo
predvidoma zaključila 31. julija v Postojni.
Podporo dobrodelnemu projektu je izrazila tudi Občina Sevnica. Kolesarja Matjaža Hribljana je v imenu občine pozdravil direktor občinske uprave Zvone Košmerl, na poti skozi občino Sevnica pa so ga spremljali kolesarji člani Kolesarskega društva Sevnica.
V dobrodelni akciji lahko sodeluje vsak, ki bi želel prispevati sredstva, in sicer s poslanim SMS sporočilom s ključno besedo ALS5 na 1919, kjer je prispevek 5 evrov, lahko pa tudi s poljubnim zneskom v obliki donacije društvu.
Več informacij o akciji je dostopnih na društveni spletni strani www.drustvo-distrofikov.si in na FB strani »212 občin«.

Natečaj Moja dežela - lepa in gostoljubna

Vseslovenski natečaj Moja dežela - lepa in gostoljubna je že uveljavljeno tekmovanje, kjer strokovna komisija Turistične zveze Slovenije ocenjuje in izbira najlepša in najbolj gostoljubna slovenska mesta, vasi, izletniške kraje, kampe, glampinge, hostle, bencinske servise Petrol in tematske poti ter mestna, trška in vaška jedra.

Strokovna komisija je v tem tednu obiskala tudi Sevnico, ki sodeluje v natečaju kar v treh kategorijah, in sicer mesto Sevnica v kategoriji manjših mest, Lisca kot izletniški kraj in pot Gozd je kultura v kategoriji tematskih poti.

Komisija se je v četrtek srečala tudi s predstavniki lokalne skupnosti, društvi, turističnimi delavci in lokalnimi ponudniki, kjer je v pogovoru pridobila dodatne informacije o turističnih programih, investicijah in splošnem utripu turizma v občini in še posebej na nominiranih lokacijah.

Hkrati z ocenjevanjem pa v času od 15. julija do 9. septembra poteka tudi spletno glasovanje, kjer vsak lahko odda svoj glas za svoj priljubljeni kraj oziroma turistično točko. Spletno glasovanje poteka preko spletne strani Turistične zveze Slovenije (www.turisticna-zveza.si).

Po zaključenem glasovanju bodo trije nominiranci iz vsake kategorije prejeli posebno priznanje turistične
zveze za NAJ lepši – NAJ gostoljubnejši kraj po izboru ljudstva.