Tedenske novice 4. 11. 2022

4. 11. 2022 • Tedenske novice

Novinarska konferenca župana kot uvod v praznovanje občinskega praznika

Župan Srečko Ocvirk je v četrtek, 3. novembra 2022, na novinarski konferenci predstavil ključne projekte, ki so bili izvedeni ali pa se še izvajajo v letošnjem letu.

Občina Sevnica je poleg opravljanja obveznih nalog in zagotavljanja delovanja neposrednih in posrednih proračunskih porabnikov v letošnjem letu izvedla številne investicije. Izvedeni so bili projekti posodobitev ključne infrastrukture, torej cestne mreže in vodovodnega ter komunalnega omrežja. Realizirana so bila tudi številna vlaganja v ureditve in novogradnje objektov šolske in predšolske vzgoje. Izvedene so bile ureditve in prenove javnih objektov ter objektov in površin za rekreacijske in prostočasne aktivnosti.

Župan se je predstavnikom medijev zahvalil za dobro sodelovanje in poročanje o delovanju občinske uprave.
Izpostavljeni projekti so podrobno opisani v gradivu za medije, kije bilo pripravljeno ob tej priložnosti in je dostopno tudi na občinski spletni strani.

Podpis pogodbe za ureditev ceste in pločnikov skozi Vrh pri Boštanju

Do dolgotrajnem in zahtevnem usklajevanju z lastniki mejnih zemljišč za realizacijo projekta je danes župan Srečko Ocvirk ob prisotnosti predsednika Krajevne skupnosti Boštanj Jožeta Udovča in gospoda Ivana Možica iz Vrha pri Boštanju podpisal pogodbo z direktorjem podjetja Kostak d.d. Miljenkom Muho, ki je bilo na javnem razpisu izbrano za izvajalca.

Projekt načrtovanih ureditev obsega rekonstrukcijo ceste LC 372377 Boštanj-Vrh­ Brezovec v naselju Vrh pri Boštanju v dolžini 345 metrov. V okviru rekonstrukcije ceste se bo uredila meteorna kanalizacija, stabilizirale brežine za dograditev hodnika za pešce, uredila cestna razsvetljava ter vodovod. Dela v vrednosti 320 tisoč bo izvajalo podjetje Kostak d.d. iz Krškega in bodo v izvedena predvidoma najkasneje do konca meseca maja 2023.

Vaja v reševanju z gašenjem požara v Trubarjevem domu upokojencev

V sklopu letošnjega meseca požarne varnosti je v petek, 28. oktobra 2022, v Loki pri Zidanem Mostu potekala občinska gasilska vaja.
Pri izvedbi občinske gasilske vaje z naslovom »Gašenje požara 1n reševanje v Trubarjevem domu upokojencev v Loki pri Zidanem Mostu« v organizaciji Gasilske zveze Sevnica so sodelovali pripadniki prostovoljnih gasilskih društev iz celotne občine, Poklicna gasilska enota Krško, Policijska postaja Sevnica, Zdravstveni dom Sevnica in Trubarjev dom upokojencev.

Kot prvi so se na poziv na intervencijo odvali v domačem PGD Loka pri Zidanem Mostu, sledili so še Prostovoljno gasilsko društvo Sevnica in ostala gasilska društva iz Gasilske zveze Sevnica ter Poklicna gasilska enota Krško, ki je sodelovala pri gašenju požara in reševanju z višin.
Poveljnik Gasilske zveze Sevnica Gašper Janežič se je skupaj s predsednikom Gasilske zveze Sevnica Vincencem Knezom, županom Občine Sevnica Srečkom Ocvirkom in direktorjem Trubarjevega doma upokojencev mag. Robertom Potočnikom v sklepnem delu uspešno izvedene vaje vsem sodelujočim zahvalil za sodelovanje.

Izvedena vaja je bila pomemben preizkus usposobljenosti enot in prilagoditve zaščite in reševanja na tako zahtevnem objektu, kot je dom starejših občanov.

Krajevna skupnost Šentjanž je obeležila krajevni praznik

V petek, 28. oktobra 2022, so v Šentjanžu obeležili krajevni praznik. V počastitev praznika so otvorili prenovljeno pot čez močvaro na tematski poti Tk pav na Vidmu ter novo turistično informacijsko točko in postajališče za avtodome v Šentjanžu.

Na osrednji slovesnosti sta zbrane nagovorila predsednik Sveta Krajevne skupnosti Šentjanž Boštjan Repovž in župan Srečko Ocvirk. Župan je v svojem nagovoru izpostavil uspešno izvedene projekte v krajevni skupnosti v zadnjem obdobju, med njimi ureditev lokalnih cest, posodabljanje vodovodnega omrežja, obnovo Osnovne šole Milana Majcna Šentjanž in prestavitev kapelice kot pripravo na načrtovano rekonstrukcijo državne ceste Šentjanž-Glino. Poudaril je tudi pomembnost povezovanja in društvenega delovanja, ki je v krajevni skupnosti Šentjanž še posebej aktivno.

Za izjemne dosežke na področju kulinarike in pomemben prispevek k promociji kraja in občine kot celote je svet Krajevne skupnosti Šentjanž priznanje podelil Meti Repovž.

Številni dogodki v počastitev občinskega praznika

Ta konec tedna se bo zvrstilo več dogodkov v počastitev občinskega praznika.

Program prireditev ob občinskem prazniku

V naslednjem tednu bodo prav tako sledili številni dogodki, v petek, 11. novembra 2022, pa bo v Športnem domu Sevnica s pričetkom ob 18. uri osrednja slovesnost ob občinskem prazniku s podelitvijo priznanj.