Poročilo 1. redne seje Občinskega sveta Občine Sevnica

8. 12. 2022 • Novice V Kulturni dvorani Sevnica je v sredo, 7. decembra 2022, potekala prva redna, ustanovna seja Občinskega sveta Občine Sevnica. S tem se je pričel nov štiriletni mandat 2022–2026 najvišjega organa delovanja lokalne skupnosti.

Župan Srečko Ocvirk je uvodoma nagovoril novo sestavo občinskega sveta še kot župan preteklega mandata in sejo, skladno s poslovnikom Občinskega sveta Občine Sevnica, v vodenje predal najstarejšemu izmed svetnikov, Božidarju Groboljšku.

Članica občinske volilne komisije Mojca Kuzmički je v prvem delu seje predstavila poročilo o izidu volitev za župana, člane občinskega sveta in svetov krajevnih skupnosti. Sledilo je imenovanje začasne mandatne komisije za pregled prispelih pritožb in pripravo predloga potrditve mandatov članov sveta in ugotovitve izvolitve župana, v katero so bili po podanem predlogu z glasovanjem soglasno imenovani Rado Kostrevc, Brigita Karlovšek in Vincenc Knez.  Začasna mandatna komisija je pregledala poročilo Občinske volilne komisije o volitvah ter potrdila o izvolitvi svetnikov. Občinski svet je na predlog mandatne komisije z glasovanjem soglasno potrdil vse mandate.

Sledilo je imenovanje članov občinskega sveta v Komisijo za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. V komisijo so bili po podanem predlogu soglasno potrjeni naslednji člani občinskega sveta: Božidar Groboljšek kot predsednik komisije, Janez KukecTomaž Lisec, Tanja Novšak, Rok Petančič, Gorazd Zupanc in Stanislava Žičkar. Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja mora do naslednje seje, ki bo predvidoma januarja naslednje leto, na podlagi prejetih predlogov v imenovanje predlagati člane posameznih delovnih teles občinskega sveta. V naslednjih dneh bo na občinski spletni strani objavljen poziv za zbiranje predlogov za kandidate za člane delovnih teles občinskega sveta, Nadzornega odbora Občine Sevnica, Nadzornega sveta Komunale d. o. o. Sevnica ter občinske volilne komisije.

Seja se je nadaljevala s potrditvijo ugotovitvenega sklepa o prenehanju mandata člana občinskega sveta zaradi nezdružljivosti z župansko funkcijo. Srečko Ocvirk je v svojem prvem nagovoru v vlogi novega župana Občine Sevnica v mandatu 2022–2026 čestital članicam in članom sveta ob izvolitvi. Izrazil je prepričanje v dobro delo in sodelovanje pri uresničevanju skupnih razvojnih ciljev.

V sklepnem delu seje je dobro delo članom sveta zaželel tudi Božidar Groboljšek in izpostavil pomen skupnega delovanja za uspešen razvoj sevniške občine.

Skladno s Statutom Občine Sevnica, na podlagi poročil Občinske volilne komisije in sklica župana Občine Sevnica bo ustanavljanje svetov vseh 11 krajevnih skupnosti potekalo v naslednjih dneh. Na posamičnih sejah se bodo ustanovili sveti krajevnih skupnosti, člani pa se bodo seznanili z nalogami in pristojnostmi ter s sodelovanjem z Občino Sevnica. Izmed članov svetov krajevnih skupnosti bodo izvoljeni predsedniki in podpredsedniki svetov za mandat 2022–2026.

Gradivo 1. seje Občinskega sveta Občine Sevnica

Zvočni posnetki 1. seje Občinskega sveta Občine Sevnica