Poziv za zbiranje predlogov kandidatov za člane nadzornega odbora, komisij in odborov občinskega sveta, nadzornega sveta JP Komunala d.o.o. Sevnica in Občinske volilne komisije

8. 12. 2022 • Obvestila

Skladno z določili Statuta Občine Sevnica in Poslovnika Občinskega sveta Občine Sevnica mora Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, ki je bila imenovana na ustanovni seji Občinskega sveta Občine Sevnica, do naslednje seje občinskega sveta pripraviti predloge za imenovanje članov delovnih teles občinskega sveta (komisije in odbori), nadzornega odbora občine, drugih delovnih teles in drugih organov občine.

Občinski svet Občine Sevnica bo člane komisij in odborov občinskega sveta in drugih delovnih teles imenoval na prvi naslednji seji po imenovanju komisije. Člane drugih organov občine imenuje glede na iztek njihovega mandata.

Kandidate za člane nadzornega odbora, odborov in komisij občinskega sveta in drugih organov lahko predlagajo člani občinskega sveta, politične stranke in občani na podlagi javnega poziva. Člane komisij in odborov občinskega sveta imenuje občinski svet izmed svojih članov, lahko pa tudi izmed drugih občanov, vendar mora biti večina članov imenovana izmed članov občinskega sveta. Članstvo v komisiji ali odboru občinskega sveta ni združljivo s članstvom v nadzornem odboru občine ali z delom v občinski upravi.

Dokumentacija javnega poziva in obrazec za oddajo predloga za člana delovnega telesa

Predlagatelje pozivamo, da v delovna telesa občinskega sveta ter nadzorni svet javnega podjetja predlagajo čim več kandidatov, ki so tudi člani občinskega sveta.

Predlogi za kandidate se zbirajo do vključno četrtka, 22. decembra 2022 na naslovu Občina Sevnica, Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, Glavni trg 19 a, Sevnica.