Tedenske novice 16. 12. 2022

16. 12. 2022 • Tedenske novice

Sevnico je osvetlila praznična okrasitev

V sklopu dogodka »Čarobni obisk gradu«, ki ga vsakoletno za najmlajše na sevniškem gradu organizira Vrtec Ciciban Sevnica, je bila prvič letos prižgana praznična osvetlitev Sevnice.

Tradicionalni dogodek je namenjen najmlajšim, katerim vzgojiteljice vrtca z različnimi aktivnostmi na gradu pričarajo čarobni praznični čas.

V uvodnem delu dogodka sta otroke in starše pozdravila ravnateljica Vrtca Ciciban Sevnica Tanja Sorčan in župan Srečko Ocvirk. Oba sta otrokom zaželela veselje in poudarila resnični pomen luči, ki izžarevajo iz nas samih. Sledili so gledališka predstava v izvedbi Gledališke skupine Vrtca Ciciban Sevnica, ustvarjalne delavnice in prihod skrivnostnega gosta v Grajski kapeli. Čarobnost gradu so pričarale tudi številne lanterne, ki so jih še pred prihodom otrok skrbno pripravile vzgojiteljice.

Občina Sevnica skupaj z Javnim zavodom za kulturo, šport, turizem in mladinske dejavnosti Sevnica vsakoletno namenja pozornost elementom okrasitve na najbolj obiskanih točkah v mestu. Tako je tudi v letošnjem letu praznično okrašen Grad Sevnica, območje Kmečke tržnice in ploščad pri spomeniku NOB. Okrašena so krožišča in stebri javne razsvetljave.

Praznična okrasitev se prižiga in ugaša skupaj z javno razsvetljavo.

Rekonstrukcija kanalizacije in vodovoda v starem mestnem jedru

Na začetku Glavnega trga v starem mestnem jedru Sevnice v teh dneh poteka rekonstrukcija kanalizacijskega in vodovodnega omrežja.

Poseg v dolžini okoli 100 metrov je bil zaradi dotrajanosti nujno potreben in se izvaja v sklopu rednega vzdrževanja komunalne infrastrukture. Skupaj z rekonstrukcijo kanalizacije in vodovoda je bila urejena tudi cev z optičnim kablom, ki tamkajšnjim stanovalcem omogoča priklop na širokopasovno optično omrežje.

Praznično obarvan konec tedna

Danes bo od 17. ure naprej v Kulturni dvorani Sevnica Decembrska sevn'ška kuhinja, posvečena praznični lokalni gastronomiji. Dogodek bodo dodatno popestrili ponudniki domačih pridelkov in izdelkov, za glasbeno poslastico pa bosta poskrbela Veronika Strnad in Žan Bračun. Najmlajše bo razveselil prihod enega od treh decembrskih dobrih mož. Vstop je prost.

Jutri, 17. decembra, Kulturno društvo Godba Sevnica skupaj s solistko Nino Strnad vabi na božično-novoletni koncert v Športni dom Sevnica s pričetkom ob 18. uri. V nedeljo, 18. decembra, pa novoletni koncert v Športnem domu Sevnica ob 18. uri pripravlja tudi Glasbena šola Sevnica. Vstop na oba koncerta je prost.