Gradnja krožišča v Šmarju in cestne zapore

27. 1. 2023 • Obvestila Na območju gradnje krožišča v Šmarju so stekla dela za gradnjo škarpe in armirane brežine. Od območja križanja državne ceste R2-424/1166 Boštanj-Planina z novo zgrajenim nadvozom čez trebanjsko železnico do krožišča pri trgovini Lidl je urejena delna zapora ceste z izmeničnim enosmernim prometom.

Zaradi možnosti udora brežin bo cestna zapora s semaforji urejena ves čas poteka gradbenih del, tudi v popoldanskem in nočnem času ter ob vikendih. Voznike pozivamo k strpnosti ter doslednem upoštevanju cestnoprometnih pravil.

Na območju gradbišča je prepovedan ves promet. Hodnik za pešce je v tej fazi gradbenih del preusmerjen na opuščeno cestno navezavo na industrijsko cono in pod novim nadvozom do trgovine Lidl. Hodnik za pešce je označen z usmeritvenimi tablami.

Nosilec projekta gradnje krožišča je Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo, Občina Sevnica je soinvestitor. Izvajalca gradbenih del, podjetji Rafael d. o. o. in Gradnje d. o. o., bosta z deli zaključili predvidoma do jeseni letošnjega leta, dinamika poteka gradbenih del pa je močno odvisna od vremenskih razmer.

gradnja rondoja v Šmarju_hodnik za pešce