Tedenske novice 24. 3. 2023

24. 3. 2023 • Tedenske novice

Odprti razpisi na področju družbenih dejavnosti

Objavljeni so javni razpisi Občine Sevnica s področij ljubiteljske kulture, mladinskih programov, socialnega in zdravstvenega varstva ter obnove kulturnih spomenikov.

Razpisna dokumentacija je dostopna na občinski spletni strani: https://www.obcina-sevnica.si/sl/uradne-objave/javni-razpisi

Javni razpis za izbiro izvajalcev programov in projektov na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti v občini Sevnica za leto 2023 predvideva sofinanciranje delovanja programov in projektov izvajalcev, ki delujejo na področjih vokalne in instrumentalne glasbene dejavnosti, gledališke in lutkovne dejavnosti, folklore, plesa, likovne umetnosti, literarne dejavnosti ter foto, video in filmske dejavnosti.  Okvirna vrednost razpisa je 48 tisoč evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 14. aprila 2023.

Javni razpis za sofinanciranje mladinskih programov in projektov ter programov za mlade v občini Sevnica predvideva sofinanciranje mladinskih programov, ki so namenjeni krepitvi in širitvi vrednot prostovoljnega dela in dela med mladimi, spodbujanju osebne avtonomije mladih in njihovi socialnih integraciji ter druženju in uresničevanju interesa mladih. Okvirna vrednost razpisa je 15.135 evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 14. aprila 2023.
Javni razpis zbiranja predlogov za sofinanciranje programov na področju socialnega in zdravstvenega varstva v občini Sevnica v letu 2023 predvideva sofinanciranje programov socialnega in zdravstvenega varstva. Okvirna višina razpoložljivih sredstev znaša 25 tisoč evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 14. aprila 2023.

Javni razpis za financiranje obnove kulturnih spomenikov v občini Sevnica predvideva sofinanciranje obnov sakralnih stavb, ki so z Odlokom o razglasitvi kulturnih spomenikov lokalnega pomena na območju občine Sevnica razglašene za kulturne spomenike. Okvirna vrednost razpisa je 35 tisoč evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 24. maja 2023.

V teku je tudi Javni poziv za sofinanciranje dejavnosti in programov veteranskih organizacij v občini Sevnica v letu 2023, ki je odprt do 31. marca 2023.
S pomočjo nepovratnih sredstev, ki jih Občina Sevnica vsakoletno iz občinskega proračuna namenja društvenem delovanju na področju družbenih dejavnosti, društva soustvarjajo dogodke, delavnice, srečanja in druge programe, s katerimi bogatijo dogajanje v občini.

Praznik sevniškega športa obeležili s podelitvijo priznanj

V četrtek, 23. marca 2023, je Športna zveza Sevnica podelila priznanja in plakete športnikom, športnicam, športnim ekipam in posameznikom, ki so s svojim delovanjem prispevali k razvoju sevniškega športa.

Športnica leta 2023 je atletinja Lea Haler, športnik leta 2022 je rokometaš Blaž Janc, športna ekipa leta pa Klub malega nogometa Sevnica. Perspektivna mlada ekipa leta 2022 so starejše deklice Rokometnega kluba Sevnica ter Kiara Blatnik, Ajda Budna in Rok Gracer iz Športnega društva Blanca. Posebno športno priznanje – zlato plaketo so prejeli Upravni in organizacijski odbor Rokometnega kluba Sevnica, Ludvik Cvirn in Rajko Bončina, posebno športno priznanje – srebrno plaketo so prejeli Inna Toropejeva in Judo klub Olimpija Krmelj, posebno športno priznanje – bronasto plaketo je prejel Veteranski rokometni klub Sevnica. Priznanje Športna poteza leta 2022 je prejel Aleks Švelc.

Osrednji gost dogodka in slavnostni govornik je bil minister za gospodarstvo, turizem in šport Matjaž Han. Zbrane sta pozdravila župan Srečko Ocvirk in predsednik Športne zveze Sevnica Miran Grubenšek. Dogodka se je udeležil tudi namestnik generalnega sekretarja in direktor za področje športa pri Olimpijskem komiteju Slovenije – Združenju športnih zvez Uroš Mohorič in vodja regijske pisarne OKS-ZŠZ Ivan Gerjevič.

Kulturni program so sooblikovali Alen Zabasu, Sara Praznik, Osnovna šola Boštanj in Plesno društvo IMANI Brežice. Prireditev je povezovala Lara Lisec.
Lokalna skupnost in Športna zveza Sevnica vsaka na svojem področju podpirata sevniški šport. V veselje in ponos so vsakoletni odlični rezultati športnic in športnikov, veliko število obiskovalcev včerajšnjega dogodka pa je dodatna potrditev, da šport v domači občini podpirajo številni posamezniki, rekreativni športniki, člani športnih društev in klubov ter številni drugi.

Preventivna akcija Motorist 2023

Akcija Motorist 2023 je prestavljena zaradi napovedanega slabega vremena. Dogodek bo predvidoma 15. aprila 2023.

Sveti za preventivo in vzgojo v cestnem prometu občin Brežice, Krško, Kostanjevica na Krki, Radeče in Sevnica ter ZŠAM Krško v sodelovanju s Policijsko upravo Novo mesto, Zdravstvenim domom Krško, Delta Team Krško, AMZS Brežice in kompleksom Raceland CVV Krško organizirajo preventivno akcijo Motorist 2023.

Dobrodelni koncert OŠ Ane Gale Sevnica

Osnovna šola Ane Gale Sevnica prireja tradicionalni dobrodelni koncert, ki bo 31. marca 2023, ob 17. uri v Kulturni dvorani Sevnica.

Nastopili bodo učenci Osnovne šole Ane Gale Sevnica, podeljena bodo nagrade natečaja »Anica«.
Zbrani prostovoljni prispevki bodo namenjeni Šolskemu skladu.