Vsi projekti

30. 11. 2023

Vrednost

169.225,00 €

Investicijo iz proračuna financira Občina Sevnica.
Vrednost projekta: 169.225,60 €
Izvajalec: Javno podjetje Komunala d.o.o. Sevnica

Dogradnja poslovilne vežice na sevniškem pokopališču je zaokrožila podobo in dopolnila funkcionalnost poslovnilnega objekta.

Novogradnja prizidka je umeščena ob zahodni fasadi obstoječe vežice. Prizidava je nadkrita in deloma zaprta z lesenimi lamelami na razmak. Poudarek prizidave je zasnovan na fasadi, s simboliko križa ter kontrastom betonskih sten in lesenimi vertikalnimi elementi.

V sklopu projekta je potekala tudi rekonstrukcija zahodnega osrednjega dela obstoječe vežice. Na obstoječem delu je bilo zamenjano celotno ostrešje in dva nosilna stebra, obstoječ tlak pa je bil nadomeščen s tlakovanjem z betonskimi ploščami.

Idejna zasnova poslovnilne vežice:

vežica Sevnica_idejna zasnova-04.jpg             vežica Sevnica_idejna zasnova-09.jpg

Dograjena poslovilna vežica:

Dograjena poslovilna vežica v SevniciDograjena poslovilna vežica v Sevnici