Pomembna koraka do celovite obnove Tončkovega doma

21. 1. 2021 • Novice Občina Sevnica je z današnjim podpisom dveh izvajalskih pogodb pričela izvajati dva projekta, ki se navezujeta na nadaljevanje razvoja Lisce. Vključujeta ureditve obeh nadstropij Tončkovega doma, s čimer bo nastanitveni del doma v celoti obnovljen. Več o obeh projektih v nadaljevanju.

podpisa_pogodb_tonckov_dom01 Pogodbi sta podpisala župan Srečko Ocvirk in direktor podjetja GPS GRAD d.o.o. Štefan Sopko.

Podpisu obeh pogodb je sledila uvedba v delo. Izvedba del ne bo vplivala na obratovanje Tončkovega doma, ki poteka v okviru aktualnih epidemioloških omejitev.

logotipi01

Centri interpretacije zavarovanih območij

Posavju bo projekt prinesel pomembno pridobitev – gre za ureditev namestitvenih kapacitet v Tončkovem domu na Lisci. Preurejenih bo 10 sob z 23 ležišči in sanitarijami. Z ureditvijo sob v Tončkovem domu se bo povečala dostopnost izobraževalnih, rekreativnih in turističnih vsebin za vse prebivalce in obiskovalce območja LAS Posavje.

Višina pogodbe znaša 182.345,54 evrov. Investicijo bo izvedel na javnem razpisu izbrani izvajalec, podjetje GPS GRAD d.o.o. Pogodbeni rok za zaključek del je 30. junij 2021.

logotipi02

Z ribami do zdravja

V sklopu projekta bo izvedena adaptacija in rekonstrukcija mansarde Tončkovega doma na Lisci. Gre za pet sob z 21 ležišči in sanitarijami, v mansardi pa bo tudi razstavni prostor in prostor za druženje.

Pogodbo v višini 151.453,77 evrov je Občina Sevnica podpisala z na javnem razpisu izbranim izvajalcem, podjetjem GPS GRAD d.o.o. Pogodbeni rok za zaključek del je 30. junij 2021.

podpisa_pogodb_tonckov_dom02 Tončkov dom na Lisci