Obvestilo o izvedbi raziskovalnega terenskega dela na območju k.o. Kompolje

21. 4. 2021 • Obvestila S Fakultete za gradbeništvo in geodezijo smo prejeli obvestilo o izvedbi raziskovalnega terenskega dela na območju k.o. Kompolje, ki ga z namenom preučevanja možnosti uporabe daljinsko vodenih letalnikov za geodetsko izmero in kataster opravljajo v sodelovanju z Geodetsko upravo Republike Slovenije.

Za študijska območja so izbrali več delovišč v Sloveniji, upoštevajoč različne značilnosti reliefa in strukture rabe zemljišč. Eno od testnih polj bo tudi delovišče v katastrski občini Kompolje na območju Krajevne skupnosti Boštanj.

Predvidoma bodo prvo terensko geodetsko izmero izvajali že v tem tednu, ob ustreznih vremenskih razmerah, načrtujejo pa še dve do štiri terenske izmere v pomladnem času in opcijsko še eno do dve izmeri konec avgusta ali v septembru.

Več v priloženem sporočilu za javnost:

Dopis_teren_Kompolje_UL-FGG_in_GURS.pdf