Obvestilo - praznik Krajevne skupnosti Blanca

8. 6. 2021 • Obvestila

blanca

10. junij je za krajevno skupnost Blanca pomemben dan. To je naš krajevni praznik, ki ga ponosno praznujemo v spomin na dan, ko se je leta 1945 pouk na naši osnovni šoli ponovno začel izvajati v slovenskem jeziku.

Slovesnost v počastitev praznika v omejenem obsegu

s podelitvijo priznanj krajevne skupnosti

bo v okviru epidemioloških omejitev potekala v petek, 11. junija 2021, s pričetkom ob 17. uri.

Prireditev manjšega obsega bo na prostem, na novo urejeni pomembni pridobitvi, poimenovani »Rekreacijske površine Alojzija Lenčka Blanca«, po nekdanjem županu takratne občine Blanca in pomembni politični osebnosti Alojziju Lenčku, ki se je z izjemnim prispevkom pri družbenem napredku za vedno zapisal v zgodovino našega kraja.

Investicijo podjetja Infra d.o.o. bomo ob tej priložnosti tudi simbolično predali namenu.

Zaradi epidemioloških ukrepov je udeležba na dogodku omejena. Trenutne razmere nas zavezujejo, da z vso odgovornostjo upoštevamo aktualne epidemiološke omejitve. Vljudno k temu naprošamo vse vabljene.

Krajevna skupnost Blanca