Izbor Županovega vina 2022 - povabilo k sodelovanju

3. 3. 2022 • Obvestila Vinogradniška društva sevniške občine pod pokroviteljstvom in v sodelovanju z županom Občine Sevnica Srečkom Ocvirkom organizirajo izbor za »Županovo vino 2022«, ki bo namenjeno promociji občine in bo imelo status protokolarnega vina za različne priložnosti. V letu 2022 bo kot županovo vino izbran cviček PTP, letnik 2021.

K sodelovanju vabimo pridelovalce, ki lahko v odkup ponudite minimalno 400 litrov vina. Sodelovanje omogočamo občanom občine Sevnica, ki imate svoje vinograde v sevniški občini, vpisane v register pridelovalcev in imate opravljeno prijavo pridelka. Izbrani pridelovalec bo za svoje vino pri pooblaščeni organizaciji opravil ustrezno analizo, v kolikor ta še ni bila opravljena. Izbrano vino bo odkupljeno po ceni 3,5 evra za steklenico. Za polnitev vina izbrani pridelovalec zagotovi buteljčne steklenice (0,75l), zamaške in PVC tulce, Občina Sevnica pa zagotovi embalažo in etikete. Pridelovalec poskrbi za stekleničenje vina, steklenico opremi z etiketami, spravi v embalažo in dostavi.

Vzorce zbirajo predstavniki vinogradniških društev. Sprejem vzorcev (2 steklenici) bo potekal 27. marca 2022, od 18. do 20. ure, v kleti Društva vinogradnikov Studenec, Studenec 33. Več informacij posreduje Branko Arih, predsednik Društva vinogradnikov Studenec (041 424 656). Kotizacija po vzorcu znaša 7 evrov. Ocenjevanje vzorcev bo potekalo 28. marca 2022, izbran pa bo vzorec, ki bo dosegel najvišje število točk.

Izbrano županovo vino bo uradno predstavljeno v sklopu Festivala modre frankinje.

Prepričani smo, da bo tudi letošnje, že 17. županovo vino, uspešen promotor naše občine, naših vinogradnikov in vinogradniške dediščine, zato vljudno vabljeni k sodelovanju.

Srečko Ocvirk, župan Občine Sevnica,

in predsedniki vinogradniških društev sevniške občine

Branko Arih, Uroš Flajs, Simon Šmit in Jože Simončič