Močno neurje s točo je povzročilo škodo v Krajevni skupnosti Tržišče

3. 6. 2022 • Novice Neurje s točo, ki je v večernih urah 2. junija 2022 zajelo območje občine Sevnica, je povzročilo večjo materialno škodo stavbah javne infrastrukture, zasebnih objektih ter na poljščinah in v vinogradih.

V krajih Tržišče, Škovec, Trščina in Pavla vas je meteorna voda zalila nekatere ceste, poplavila kleti, toča je poškodovala nekaj streh ter uničila poljščine in vinograde. V Osnovni šoli Tržišče je poplavilo kletne prostore, voda je zajela tudi bencinsko črpalko v Tržišču.

V intervenciji so sodelovala tri gasilska društva in sicer Prostovoljno gasilsko društvo Tržišče, Prostovoljno gasilsko društvo Šentjanž in Prostovoljno gasilsko društvo Krmelj, skupaj 45 gasilcev z osmimi vozili. Gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Sevnica danes sodelujejo pri prekrivanju strehe objekta na Škovcu.

Na terenu so službe za vzdrževanje cest, ki izvajajo čiščenje zamašenih prepustov in druge ukrepe za normalno prevoznost cest.

Nadaljnji postopki bodo opravljeni skladno z navodili Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje.