Celostna ureditev odseka ulice Cesta na Dobravo v Sevnici

23. 6. 2022 • Novice Na ulici Cesta na Dobravo v Sevnici poteka celostna ureditev z izgradnjo kanalizacije in ureditvijo cestne povezave.

Občina Sevnica je k projektu pristopila v lanskem letu. Na odseku ulice Cesta na Dobravo je potekala izgradnja nove fekalne kanalizacije v skupni dolžini okoli 200 metrov ter izgradnja 13 novih jaškov. Stare kanalizacijske cevi so bile odstranjene.

Uspešna je bila časovna uskladitev s projektom urejanja kabelske kanalizacije podjetja Elektro Celje, s čimer se je zagotovila optimizacija izvajanja zaključnih del na tem območju.

Projekt ureditve kanalizacije v vrednosti okoli 77 tisoč evrov je bil v lanskem letu zaključen, območje pa je bilo urejeno do faze makadamske izvedbe cestišča.

V letošnjem letu poteka izgradnja hodnika za pešce, v poletnih mesecih pa bo realizirana tudi asfaltacija.

Z ureditvijo so prebivalci tega območja priključeni na javni sistem odvajanja in čiščenja odpadnih voda, ki je speljan v Čistino napravo Sevnica. Hkrati se bo na tem območju povečala cestno-prometna varnost.