Tedenske novice 26. 8. 2022

26. 8. 2022 • Tedenske novice

Prijava škode na kmetijskih pridelkih

Neugodne vremenske razmere letošnjega leta so povzročile sušo in škodo na kmetijskih pridelkih. Zato je Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje pristopila k aktivnostim za ocenitev škode v tekoči kmetijski proizvodnji in zbiranjem vlog oškodovancev, ki so utrpeli škodo zaradi posledic suše na prizadetih katastrskih občinah in prizadetih kulturah. Občina Sevnica bo s ponedeljkom, 29. avgustom 2022, pričela z zbiranjem vlog.

Prijavo škode zaradi suše lahko poda kmetijsko gospodarstvo, ki je imelo do 31. maja 2022 urejeno identifikacijsko številko KMG-MID. V kolikor kmetijsko gospodarstvo ni uredilo identifikacijske številke do roka, ne bo upravičeno do državne pomoči. Škode prav tako ni mogoče uveljavljati za pridelke, ki so dozoreli oziroma se pobirajo v prvi polovici leta oziroma niso uvrščeni v popis škode.

Prijavo škode je potrebno oddati na predpisanem obrazcu 2 – ocena škode, ki je na voljo na spletni strani občine ali osebno na oddelku za gospodarske dejavnosti. K vlogi je potrebno priložiti tudi kopijo zbirne subvencijske vloge 2022. Izpolnjeno prijavo je potrebno oddati osebno ali po pošti priporočeno na naslov Občina Sevnica, Glavni trg 19 a, Sevnica.

Prijava škode se šteje kot vloga za izplačilo sredstev za odpravo posledic suše, če bo Vlada Republike Slovenije odločila, da se uporabijo namenska sredstva za odpravo posledic škode v kmetijstvu, in sprejela predpisan program odprave posledic škode.

Dodatne informacije in obrazci so dostopni na občinski spletni strani, za pomoč pri oddaji vlog pa se upravičenci lahko obrnejo na Oddelek za gospodarstvo Občine Sevnica, na telefonsko številko 07 81 61 200.

Za večjo cestno-prometno varnost najmlajših

Pred pričetkom novega šolskega leta se je sestal Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Občine Sevnica.
Članom sveta so se na seji, ki je potekala v sredo, 24. avgusta 2022, pridružili še predstavniki osnovnih šol.

Osrednja razprava je bila namenjena aktivnostim ob začetku novega šolskega leta. V tem času se na naše ceste znova vračajo številni šolarji, med njimi tudi prvošolci, ki sodijo med najbolj ranljive skupine udeležencev v prometu. Hkrati je zaradi bistveno bolj zgoščenega prometa pred šolami in vrtci potrebna še posebna previdnost vseh udeležencev v prometu, k čemur lahko z obveščanjem in konkretnimi ukrepi v sodelovanju s pristojnimi institucijami pripomore tudi delovanje sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu.

Tako kot vsako leto bodo v dogovoru s šolami tudi v letošnjem letu oblikovane skupine prostovoljcev. Ti bodo svoj čas v prvih šolskih dneh namenili spremljanju varnosti otrok na poti v in iz šole ob najbolj frekventnih poteh.
Kot poziv k pozornosti in previdnosti voznikov so bile v sklopu priprav na novo šolsko leto osvežene tudi talne označbe pred šolami in urejene obnovitve prometne signalizacije.

Občina Sevnica je v letošnjem letu prvošolčkom zagotovila kresničke, ki jih bodo prejeli na prvi šolski dan. Z njihovo uporabo bodo postali bolj vidni udeleženci v prometu.

Občina Sevnica ter Svet za preventivo in varnost v cestnem prometu pozivata vse udeležence v prometu na dosledno spoštovanje cestno-prometnih predpisov ter še posebno pozornost ob pričetku novega šolskega leta.

Fotografski natečaj »Kulturna in naravna dediščina občine Sevnica«

Javni sklad Republike Slovenije za kulturne dejavnosti, Območna izpostava Sevnica, razpisuje fotografski natečaj na temo kulturne in naravne dediščine občine Sevnica.
Vse ljubitelje fotografije vabijo, da v vsakdanjem utripu življenja v domačih krajih ujamejo trenutke kulture in narave ter s svojimi fotografijami sodelujejo na natečaju.
Na natečaju lahko avtorji fotografij sodelujejo z največ tremi fotografijami v barvni ali črno-beli tehniki. Fotografije je potrebno oddati v digitalni obliki, brez dodatnih obrob, podpisa avtorja in datuma.
Fotografije je skupaj s spletno prijavnico potrebno oddati najkasneje do nedelje, 16. oktobra 2022 na elektronski naslov .

Med prispelimi fotografijami, ki bodo ustrezale vsem pogojem razpisa, bo strokovna komisija izbrala 15
najboljših fotografij.
Za več informacij v zvezi z razpisanim fotografskim natečajem lahko zainteresirani pokličejo na 041 328 166 ali pišejo na .

30. Skok na Lisco

To nedeljo, 28. avgusta 2022, bo v organizaciji Kolesarskega društva Sevnica, potekal že 30. Skok na Lisco.

Sevniški praznik kolesarstva se bo pričel s startom ob 10. uri. Prijave na dirko s plačilom startnine bodo mogoče od 8.30 ure naprej na startnem mestu pri Športnem domu Sevnica.

V prvem delu dirke, ki bo potekala od starta v Sevnici do letečega starta na cesti Sevnica–Radeče, bo kolona kolesarjev vozila skladno s cestno-prometnimi predpisi v skupini za spremljevalnim vozilom. Na lokalni cesti Breg–Jurklošter, pri odcepu za Okroglice, bo leteči start, tako bo dirka potekala po nekaj več kot 9 kilometrov dolgi progi oziroma cesti z višinsko razliko 700 metrov, ki bo v času dirke zaprta za ves promet. Cilj je na parkirišču pri Tončkovem domu na Lisci. Prevoz prtljage do ciljnega prostora bo urejen s strani organizatorja.